Urodziny

A jeszcze wczoraj mieliśmy maleństwo a za parę dni kończy roczek.  To niezwykle wyjątkowe pierwsze urodziny i na pewno wiele osób z rodziny będzie chciało zobaczyć jak Wasz Skarb zdmuchnie swoją pierwszą w życiu świeczkę.

Planowanie urodzin należy rozpocząć odpowiednio wcześnie. Warto zarezerwować konkretną datę i poinformować gości, aby pamiętali, iż w ten konkrety dzień planujesz uroczyste świętowanie pierwszych urodzin dziecka. W pierwszej kolejności należy sporządzić listę gości, ponieważ na jej podstawie będzie wiadomo gdzie możemy zorganizować urodzinowe przyjęcie (w domu, w restauracji). Ogromnym plusem organizowania imprezy w domu jest fakt, iż dziecko czuje się w nim bezpieczne i dobrze. Natomiast, jeżeli nie mamy warunków to wybierzmy lokal cichy i przytulny, który nie zdominuje i nie przestraszy dziecka. Kolejnym niezbędnym elementem urodzin są dekoracje, które w przyjazny sposób pomogą nam wprowadzić świąteczny nastrój. Najważniejszym elementem każdej dekoracji, której nie może zabraknąć na przyjęciu dla dzieci i z której ucieszy się nasza pociecha są oczywiście kolorowe balony. Możemy wybrać zwykłe okrągłe, z brokatem lub konfetti w środku, w różnych kształtach, neonowe lub świecące wybór jest ogromny. Z balonów można utworzyć także girlandę z imieniem dziecka. To bardzo modny w ostatnich latach i świetny element, który idealnie sprawdza się na każdym przyjęciu. Jest to także idealne tło do pamiątkowych zdjęć. Planując dekoracje możemy zaopatrzyć się także w topperki do muffinek, osłonki na muffinki, czapeczki dla uczestników, serpentyny, rozety i wiele wiele innych gadżetów. Wystarczy udać się osobiście do sklepu lub zamówić online a gwarantuję, że inspiracja przyjdzie sama i to bardzo szybko. Teraz czas na pyszności. To kolejna niezwykle ważna decyzja należy ustalić czy zamawiacie catering, czy zajmujecie się osobiście przygotowaniem pyszności. Koniecznie ustalcie też czy będzie to uroczysty obiad, czy spotkanie przy kawie i ciastku. Jeżeli na przyjęciu pojawi się dużo dzieci, musimy pamiętać o menu także dla nich.

Na którą godzinę zaprosić gości? Jeżeli nie będzie serwowany obiad nie należy zapraszać gości w porze obiadowej. Bardzo ważne jest, aby wybrana pora była odpowiednio dostosowana do dziennej aktywności solenizanta i nie wypadała w porze drzemki.

Teraz czas na najprzyjemniejsze, czyli zapraszanie gości. Zaproszenia przygotujcie w takiej formie, jaka jest dla Was najwygodniejsza. Coraz częściej spotykam się z elektroniczną formą zaproszeń cóż takie czasy, wszyscy jesteśmy zabiegani, ale jeżeli mamy możliwość to zróbmy sami zaproszenia. Goście będą zachwyceni własnoręcznie robionymi zaproszeniami na przyjęcie i z pewnością poczują się wyjątkowo.

Must Have każdego przyjęcia to oczywiście tort, który jest nieodłącznym elementem przyjęć. Warto zamówić taki, aby pasował do całego klimatu i aranżacji a jeżeli będzie inny to też się nic nie stanie. Najważniejsze żeby był smaczny.

Ostatnim elementem idealnego przyjęcia z okazji pierwszych urodzin jest strój dziecka. Bez dwóch zdań to najważniejsza osoba na tym przyjęciu i musi wyglądać olśniewająco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *