Domowa ciastolina

Przepis:

  • 2 szklanki mąki
  • 1 szklanka soli
  • 2 szklanki ciepłej wody
  • 2 łyżki oleju
  • 1 łyżka kwasku cytrynowego
  • aromat do ciast (wybierz ulubiony zapach)
  • barwniki spożywcze (wybierz różne kolory dla lepszego efektu)

Przygotowanie:

Za pomocą miksera wymieszaj w dużej misce mąkę, wodę, sól, olej i kwasek cytrynowy. Następnie masę przekładamy do garnka i podgrzewając masę mieszamy ją do (najlepiej drewnianą łyżką).
Gotowa masa powinna być gęsta i mieć konsystencję puree. Masa nie powinna się kleić do palców. Następnie odkrawamy kawałek i ciepłą ciastolinę wyrabiamy na stolnicy dodając aromat. Kolejnym krokiem jest dodanie kolorowych barwników i wyrabiamy ją do uzyskania jednolitego koloru. Gotową ciastolinę przechowujemy w zamkniętym pojemniku.

Przygotowania świąteczne to odpowiedni moment, aby dzieci nie nudziły się w domu. W dodatku z pomocą domowej ciastoliny mogą zmienić się w kucharzy i produkować ciastolinowe słodkości i nie tylko. W kuchni mamy zazwyczaj większą ilość foremek, wałek też nam nie jest cały czas potrzebny, plastikowe łyżeczki i widelce o tak, to sprzęty, które przydadzą się małemu kucharzowi. Nie istnieje na świecie dziecko, które nie lubi bawić się ciastoliną, a ta przygotowana wspólnie z rodzicem będzie dla niego małym skarbem. Ciastolina rozwija motorykę małą (chwytanie, napinanie i rozluźnianie mięśni, ćwiczenie ruchów nadgarstka, przedramienia i ramienia), kształtuje wyobraźnię, wpływa na rozwój manualny. Ciastolina ma też magiczne właściwości wyciszające niejednokrotnie udaje się uspokoić nią malucha. Przepis jest łatwy, szybki i zajmuje dosłownie 10 min, zawsze się udaje a wykonanie niczym nie różni się od kupnej ciastoliny. Brudny jest jedynie garnek i łyżka. Dzieci najbardziej cieszą się z dodawanie kolorów i aromatu. Domowa ciastolina to świetny przepis na przynajmniej godzinkę kreatywnej zabawy. Satysfakcja i długie godziny spokoju w świątecznym czasie gwarantowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *