Jak uśpić dziecko?

Nie ma dzieci, które śpią idealnie czyli zasypiają od razu ot tak. Jednak warto wypróbować ogólnodostępne metody usypiania lub dla odważniejszych rodziców także nietypowe. Zaczynamy przegląd metod usypiania dzieci:

  1. Suszarka nie tylko dla mamy

Jak uśpić malucha? Włącz suszarkę. Wydawany przez nią szum, przypomina dziecku odgłosy, które słyszało w okresie prenatalnym i dlatego pociecha będzie czuła się bezpiecznie, komfortowo i wywoła to u niej szybki sen.

  1. Metoda Searsa

Dr William Sears uważa, że dziecku najlepiej jest w łóżku rodziców i powinno tam zostać tak długo, jak tego pragnie.  Maluch wtulony w ciało mamy lub taty czuje się bezpiecznie, a noc kojarzy mu się z bezpieczeństwem i bliskością rodziców. Są zwolennicy jak i przeciwnicy tej metody, jednak sami musimy sobie odpowiedzieć co jest dla naszego dziecka odpowiednie. Nikt za nas tego nie zrobi a na naukę zasypiania w łóżeczku przyjdzie jeszcze czas.

  1. Muzyka dobra na wszystko

Muzyka jest idealnym sposobem na uśpienie dziecka. Dzieci uwielbiają muzykę klasyczną, ale są tek i takie, które kochają mocnego rocka. Nie wiadomo tylko, co na temat usypiania w ten sposób wyrwanego nocą ze snu malucha powiedzą sąsiedzi. Warto w okresie ciąży słuchać dużo różnej muzyki i obserwować, jaką muzykę lubi nasz maluszek będąc jeszcze brzuszku.

  1. Dotyk rodzica

Dzieci kochają bliskość rodziców i głaskanie po główce, buzi po brzuszku lub mięszy oczami. To bardzo specyficzne miejsce, którego dotyk zazwyczaj bardziej nas drażni niż uspokaja, jednak dzieci mają najwidoczniej zupełnie inne zdanie na ten temat.

  1. Odkurzacz nie tylko do sprzątania

Odkurzacz działa na tej samej zasadzie co suszarka natomiast różni się jedynie natężeniem dźwięku. Są maluchy, których nie zadowoli ciche pobrzękiwanie niewielkiego urządzenia. Bardziej odpowiada  im głosniejszy  jednostsajny hałas odkurzacza, co ma swoje plusy – rodzice nie muszą chodzić po domu na paluszkach, a przy okazji mogą posprzątać!

  1. Na przeciekający kran

Dzieciom, które kochają piękno ciszy, może pomóc dźwięk miarowo opadających kropel wody do zlewu. Zatem drogi rodzicu odkręć delikatnie kurek – wysokość rachunku za wodę się nie zmieni, a rezultat może przejść nasze najśmielsze oczekiwania.

A Wy jak usypiacie dzieci?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *